Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

g a b r i e l l e . d ' a r c

5 posters
YazarMesaj
Gabrielle D'Arc
İnsan
İnsan
Gabrielle D'Arc

Kadın Mesaj Sayısı : 88

Güç:
g a b r i e l l e . d ' a r c Left_bar_bleue95/100g a b r i e l l e . d ' a r c Empty_bar_bleue  (95/100)
Hız:
g a b r i e l l e . d ' a r c Left_bar_bleue90/100g a b r i e l l e . d ' a r c Empty_bar_bleue  (90/100)
Çeviklik:
g a b r i e l l e . d ' a r c Left_bar_bleue98/100g a b r i e l l e . d ' a r c Empty_bar_bleue  (98/100)

g a b r i e l l e . d ' a r c Empty
MesajKonu: g a b r i e l l e . d ' a r c   g a b r i e l l e . d ' a r c EmptyPerş. Nis. 23, 2009 11:08 am

g a b r i e l l e . d ' a r c Tadaa
Hastalıklı bir ruh... Ailesinden miras olduğu bariz elbette. Ne korkunç bir yazgı, oysa o kadar güzel, hayır, meleksi ki... -Tabi bu Fransa'daki hizmetçilermizin ne düşündüğüydü. Yani umrumda değil. Ne bilirler ki onlar. Benim hastalığım farklı olmaktı. Ya da olsa olsa mükemmelliyetçiliğim olabilirdi ama ben ne yarattılarsa oyum. Bu yüzden kendimi suçlamıyorum ve kendimle iyi geçinmeye çalışıyorum. Aslında o kadar kolay ki! Kendimle başbaşa kaldığımda o kadar rahat ve mutluyum ki! Her zaman yapacak fazlasıyla şey ve az zaman var. Ama kendimle başbaşa kalmam çoğu hayalim gibi benden uzak. Belki de en başından anlatmalıyım.

Anladığım kadarıyla benim doğmam başlı başına bir hataymış. Çünkü annem aşıkmış. Tabii günümüzde insanlar aşka aşık olduğu için bu pek inanılmaz gelmiyor ama ailem ve içinde bulundukları nazik durum nedeniyle mantıksız her şey inanılmazmış. Doğrusu kimsenin şaşırmaya bile fırsatı olmamış, öylece, bütün o aristokrasi kurallarını arkasında bırakarak -üstelik de anlaşıldığı kadarıyla sırf bir İngiliz adamı için- gidivermiş. Bu durumda benim aksime sorumsuz oluşunu göstemesi dolayısıyla gidişinin hiç de beni üzmediğini söylemeliyim, sonuçta tek değişen benim özüme geç dönmem olmuş. Olayın ayrıntılarını bilmiyorum, bilen tek kişi de ağzını nadiren açmaya tenezzül eden büyükbabam Bernard. O yüzden iki buçuk yaşında, beni büyükbabamın evine getirdiği kısma atlıyorum. Sylvié, kokoş büyükannem, şaşkınlıktan küçük dilini yutuyormuş çünkü İngilizcemin yanı sıra oldukça akıcı Fransızca da konuşuyormuşum. Anlarsınız ya, küçük bir dahi olduğum su götürmezmiş. Böylece pek köklü ailemin geleneksel eğitimi normalden epey erken başlamış.

Tabii ilk başta sıradan bir eğitimdi. Çeşitli sporlar, müzik aletleri, resim kursları ve diğer sanatsal faaliyetler. O kadar basitti ki! Yaşlı ebeveynlerim benim sayemde çevredeki bütün ailelere o rezilliğin o kadar da rezillik olmadığını kanıtlamakla o kadar meşgulduler ki - bu onlara yetmedi. Sonuçta 'sır'ra da erken muvaffak olabileceğime karar verdiler. D'Arc ailesinin kraliyet ailesi sayılabileceği değerli cemiyetlerindeki diğer bütün aileleri ezip geçerek bana en genç mürit ünvanını kazandırdılar. Bugün bile söyleyemem için ağzımı mühürledikleri ülkülerini, bilgilerini paylaştılar. Simya, maji ve yaratıklar. Daha birinci sınıfta, yazıldığım özel okulda bana tapan, '...aristokrat sınıfından D'Arc ailesinin, şirketlerinin tek mirasçısı yalnızca dahi bir porselen bebek!...', grubun bile benden ürkmesi anlaşılırdı doğrusu. Yine de yalnız kalamıyordum. Bernard'da, hiç de paranoyakça olmayan bir varisçiyi koruma dürtüsü vardı. Fısıltılardan anladığım kadarıyla kaçan annemin mucize majik yetilerini almıştım, yani şirketler sadece paravandı. Jeanne'den beri gelen tutkulu düşüncelerdi ailemi bir arada tutan. Cadılık... Ethere ulaşıp ölümsüz olmak.

Neyse sizin için bütün bu yalnız olup da olamadığım, eğitim ve benim için doğal şeylerle geçen yaşamımın son yılına atlıyorum. 23 Mart'taki doğum günümün hazırlıklarına Noel'den hemen sonra başlanmıştı. My Super Sweet Seventeen. Bordeux'taki yazlık malikanemizde kutlanacaktı. Davetlilerin yarısını sıkıcı yaşlı insanlar, diğer yarısını da sıkıcı akranım insanlar oluşturuyordu. Sylvié büyük gün yaklaştıkça gerginlikten günde bir hizmetçi kovmaya başlamıştı. Bense gerginliğimi çelloma ve simya tüplerime sarılarak atlatmaya çalışacak kadar pasifize olmuş durumdaydım. Çünkü Bernard'ın hin aklında bana uygun bir eş için -katilyondan bahsetmiyorum bile- bütün erkekleri denemek olduğu beni küplere bindiriyordu. Ergenliğime fazlasıyla geç giriyormuş gibi hissediyordum. Ve bana öğretildiği gibi bu asilik genleri için anneme kızıyordum. Sonuçta davetin günü geldiğinde hala dünyanın öbür ucuna kaçmamış, Sylvie'nin seçtiği zarif, koyu kırmızı ipekten elbiseyi giyiyordum.

Kapıda durup herkesi, gülümsemeden de olsa, selamlamakla görevliydim. Yaşlı başlı adamlar bile ıslak dudaklarını elime sürtüyorlardı. Beni ne olarak gördüklerini merak ediyordum ki, hepsinden daha uzun bir süre dudaklarımı tenimde bekleten biri üzerine, hayal dünyam dalgalandı. İkinci sınıftan bir çocuktu, sıkıcı akran yani. Gerçi gözlerindeki parıltı 'sıkıcı'yı silmeme yetebilirdi. Yine de ruhuma sinmiş ketumluk, sabırla beklememe neden oldu. Ancak doğrulup da dudaklarını fark ettirmeden arsızca yaladığını görünce, adını bellemeye bile zahmet etmediğim yabancıyı orada öylece bırakıp işim olduğunu mırıldanarak bir yaşlılar kümesine yöneldim. Bütün o anlamlandırmak istemediğim iltifatları yeğlemiştim garip bir inatla.

Keşke o tutkuyu sadece arsızlık olarak nitelendirmeseymişim. O genç, yani talihsiz bir şekilde hem babamın adı Tristan'ı taşıyan hem de İngiliz olan genç, Bernard'ı kalp krizi geçirmesine mahal verecek şekilde bana tutulmuş meğerse. Babası Güney Afrika'daki, kim bilir hangi karanlık işlerle, sonradan görme bir adam olduğu için de beni isteme cürretinde bulundu. Sylvié'nin kabusları gerçek oluyordu sanki. Hayatım birden alt üst oldu. İşte buradayım. Washington'un yedi yirmidört yağmurlu olan ücra bir kasabası, Forks'ta. Kimliğim değişti, adım Gabrielle Watson oldu. Basit bir okula kaydım yapıldı. Gerçekte eğitimli birer koruma ve hizmetçi olan anne babam, bir de kutu gibi evim var. Lüksümden tamamen vazgeçmedim tabii; bir Mustang Saleen S302 Extreme'mim var, dört kedim de yanımda. Üstelik bütün simya malzemelerim, okültizm kitaplarım ve bir aktarı rahat dolduracak kadar bitki stoğum da var. Yine de içim sıkılıyor, sanki göremediğim bir şey var. Ve soyumun ağırlığını taşımadan da bu kadar ilgi çekmemin nedeni ne? Sanırım her zaman farklı kalacağım.
      KÜNYE;;
      Adı: Gabrielle Keira Jacqueline D'Arc (Forks'ta, Gabrielle Watson)
      Yaşı: 17
      Fiziksel Özellikleri: 1.78 boyunda, 60 kilo. Zayıf olmasına rağmen onu oldukça atletik gösteren yuvarlak hatları var. İri menekşe rengi gözleri oval şeklindeki porselen yüzünde en çok ilgi çeken şey. Ayrıca yumuşak, uçuk pembe dudakları kağıt gibi ince cildiyle hoş bir uyum sağlar. Yüzünü güneşte bronz ışıltıların oynaştığı açık kestane rengi saçlar çevreler. Bir kez görüldü mü unutulması imkansız olan, masum bir yüzdür.
      Belirgin Özellikleri:
      # Ketum
      # Cazibeli
      # Zarif
      # Gizemli
      # Zeki
      # Farklı
      # Karanlık
      # Zorlayıcı

g a b r i e l l e . d ' a r c 002p

En son Gabrielle D'Arc tarafından Perş. Nis. 23, 2009 1:51 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Gabrielle D'Arc
İnsan
İnsan
Gabrielle D'Arc

Güç:
g a b r i e l l e . d ' a r c Left_bar_bleue95/100g a b r i e l l e . d ' a r c Empty_bar_bleue  (95/100)
Hız:
g a b r i e l l e . d ' a r c Left_bar_bleue90/100g a b r i e l l e . d ' a r c Empty_bar_bleue  (90/100)
Çeviklik:
g a b r i e l l e . d ' a r c Left_bar_bleue98/100g a b r i e l l e . d ' a r c Empty_bar_bleue  (98/100)

MesajKonu: Geri: g a b r i e l l e . d ' a r c   g a b r i e l l e . d ' a r c EmptyPerş. Nis. 23, 2009 11:09 am

Lejant;;

Claudia Wasseliné~~
g a b r i e l l e . d ' a r c Angela2 g a b r i e l l e . d ' a r c Angela3 g a b r i e l l e . d ' a r c Angela5
    [Yeni Arkadaş]
    [Merakımı Kamçılayan]
Onunla taşındığımız günün akşamı tanıştım. Özgürlüğümün tadını çıkarmak için kimseye haber vermeden dışarı çıkmanın nasıl bir duygu olduğunu deniyordum. Arabama binip şehre doğru sürmeye başladım, tabii ki bunu bu ruhsuz kasabada denemeyi planlamıyordum. Bu düşüncelerle hız limitini biraz aşmıştım ki yoktan varolmuş gibi bir kız beliriverdi önümde. Frene asılsam da ona çarpmış olduğuma eminim. Ancak soğukkanlılığımı koruyarak arabadan indiğimde, mat beyaz cildiyle tezat yakalamış dudakları bir gülümsemeyle kıvrılmıştı. Çok fazla şok olmam ama bu beni tam anlamıyla felce uğratmıştı. İyi olup olmadığını sorduğumda ses tonundan mı bilmiyorum, bende birden tehlike çanları çalmaya başladı. Ne mankafalılık! Donakalmış, uzaklaşamıyordum. Nasıl bir yaratık olursa olsun Mustang'ime yetişemeyeceğine emindim oysa. Yine de bileğimde yanan tılsımı çıkarıp cebime attım ve bu güzel yaratıkla sohbete başladım. Çok olgundu -ve ilgili. Bu ilginin bana yönelik olmasından hoşlanıp hoşlanmadığımı bilmiyorum ama onu tekrar görmek istiyorum. Ne olduğunu bana söyleyeceğini umuyorum sanırım.

Yvonne Descoteaux~~
g a b r i e l l e . d ' a r c Yvo5 g a b r i e l l e . d ' a r c Yvo8l g a b r i e l l e . d ' a r c Yvo6
    [Yüzü Tanıdık]
    [Sempati Duyduğum]
İtiraf ediyorum, eklemeye üşendim. Eklicem bi' ara ._.

RP Günlüğü;;

g a b r i e l l e . d ' a r c 40469762
    Forks - 30 Mart, saat 9 civarı.
Açıklama bitince eklenecek.

3 icon ve tanışma rpsinin kurgusu lütfen ^^,

En son Gabrielle D'Arc tarafından Paz Nis. 26, 2009 8:27 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kelly Apple Morino
Vampir
Vampir
Kelly Apple Morino

Kadın Mesaj Sayısı : 6
Özel Yetenek : Savaşçı özelliği vardır.Ona dokunan kişiye elektrik çarpmasını sağlar.
Ruh Haliniz : g a b r i e l l e . d ' a r c 2urbfqe

Güç:
g a b r i e l l e . d ' a r c Left_bar_bleue70/100g a b r i e l l e . d ' a r c Empty_bar_bleue  (70/100)
Hız:
g a b r i e l l e . d ' a r c Left_bar_bleue75/100g a b r i e l l e . d ' a r c Empty_bar_bleue  (75/100)
Çeviklik:
g a b r i e l l e . d ' a r c Left_bar_bleue75/100g a b r i e l l e . d ' a r c Empty_bar_bleue  (75/100)

MesajKonu: Geri: g a b r i e l l e . d ' a r c   g a b r i e l l e . d ' a r c EmptyPerş. Nis. 23, 2009 11:45 am

Kelly ve Gabrielle okulda tanıştılar.Gabrielle'nin değişik tavırları ve zarifliği Kelly'nin ilgisini çekti.Gabrielle de Kelly'den etkilenmişe benziyordu.Kelly ona kendini tanıttı ve arkadaş oldular.Daha sonralarda Gabrielle vampirlerin varlığını öğrendi ve Kelly ona vampir olduğunu söyledi.

İcon: https://media.photobucket.com/image/Miss%20Mosh%20icon/supermodelxrobot/icons/models/missmosh/008.jpg
Lillian Hart
Vampir
Vampir
Lillian Hart

Kadın Mesaj Sayısı : 9

Güç:
g a b r i e l l e . d ' a r c Left_bar_bleue76/100g a b r i e l l e . d ' a r c Empty_bar_bleue  (76/100)
Hız:
g a b r i e l l e . d ' a r c Left_bar_bleue78/100g a b r i e l l e . d ' a r c Empty_bar_bleue  (78/100)
Çeviklik:

MesajKonu: Geri: g a b r i e l l e . d ' a r c   g a b r i e l l e . d ' a r c EmptyCuma Nis. 24, 2009 12:24 am

Karakterin çok ilgimi çekti çok ilginç ama çok güzel eklenmeyi talep ediyorum.Lillian Gabrielle'yi okula giderken görmüştür.Gabrielle,Lillian'ın çok ilgisini çekmiştir.Bunun üzerine Lillian,Gabrielle'nin yanına gidip kendini tanıtmıştır.Arkadaş olmuşlardır.
İcon:http://icons.iconator.com/620/ICONATOR_b4770ec0935e4798878b672851646ca2.jpg
Gabrielle D'Arc
İnsan
İnsan
Gabrielle D'Arc

Güç:
Hız:
Çeviklik:

MesajKonu: Geri: g a b r i e l l e . d ' a r c   g a b r i e l l e . d ' a r c EmptyCuma Nis. 24, 2009 2:15 pm

Kurgu şekli daha çok ilk rpnin konusu olsa daha mantıklı olur. İlişkiler zamanla ilerler çünkü. Mesela ilk rpde merak ettiklerim, ikinci de ilginç üçüncüde eğlenceli vb. olabilir. Veya olumsuz yönde ilerler. Ayrıca mantık sınırları içerisine, yaş farkını, bir vampirin gidip kendini tanıtacak türde bir yaratık olmadığını, Gabrielle'in soğuk bir kişiliği olduğunu bu yüzden arkadaş olması için acayip bir şey olması gerektiğini ekleyin bir de. Sonra ünlünüzün adını söyleyin veya üç icon atın ki ekleyeyim sizi. Ardından da rp ^^'
Claudia Wasseliné
Vampir
Vampir
Claudia Wasseliné

Kadın Mesaj Sayısı : 33
Irk : İngiliz
Rp Partneri : Cage Blackside
Özel Yetenek : Elementleri Kontrol Edebilme
Ruh Haliniz : g a b r i e l l e . d ' a r c Araniy10

Güç:
g a b r i e l l e . d ' a r c Left_bar_bleue85/100g a b r i e l l e . d ' a r c Empty_bar_bleue  (85/100)
Hız:
g a b r i e l l e . d ' a r c Left_bar_bleue86/100g a b r i e l l e . d ' a r c Empty_bar_bleue  (86/100)
Çeviklik:
g a b r i e l l e . d ' a r c Left_bar_bleue82/100g a b r i e l l e . d ' a r c Empty_bar_bleue  (82/100)

MesajKonu: Geri: g a b r i e l l e . d ' a r c   g a b r i e l l e . d ' a r c EmptyC.tesi Nis. 25, 2009 4:38 am

g a b r i e l l e . d ' a r c Angela2
~ İstediğin yere ekleyebilirsin.
Kurgu: Çarpıcı Tanışma
Gabrielle evinden çaparken Claudia'ya çarpar, fakat ona hiçbir şey olmadığını görür. İnanamayarak arabasından aşağı iner ve Claudia'yı inceler. Claudia sırrını ele vermemek için ilk önce göz yanılması yalanına inandırmayı çalışır fakat Gaby inanmaz. Gabrielle'nin üstün yetenekleri olduğu hisseder. (Bknz: Claudia'nın hislerinin güçlü olması) Ve tanışırlar.
Gabrielle D'Arc
İnsan
İnsan
Gabrielle D'Arc

Güç:
Hız:
Çeviklik:

MesajKonu: Geri: g a b r i e l l e . d ' a r c   g a b r i e l l e . d ' a r c EmptyC.tesi Nis. 25, 2009 4:41 am

İki icon daha eklesene beyb, seni yeni tanıştıklarım, merak ediyorum gibi bir notla ekleyeceğim ^^,
Claudia Wasseliné
Vampir
Vampir
Claudia Wasseliné

Güç:
g a b r i e l l e . d ' a r c Left_bar_bleue85/100g a b r i e l l e . d ' a r c Empty_bar_bleue  (85/100)
Hız:
g a b r i e l l e . d ' a r c Left_bar_bleue86/100g a b r i e l l e . d ' a r c Empty_bar_bleue  (86/100)
Çeviklik:
g a b r i e l l e . d ' a r c Left_bar_bleue82/100g a b r i e l l e . d ' a r c Empty_bar_bleue  (82/100)

MesajKonu: Geri: g a b r i e l l e . d ' a r c   g a b r i e l l e . d ' a r c EmptyC.tesi Nis. 25, 2009 4:42 am

Buyur beybi. g a b r i e l l e . d ' a r c Angela3
Claudia Wasseliné
Vampir
Vampir
Claudia Wasseliné

Güç:
Hız:
Çeviklik:

MesajKonu: Geri: g a b r i e l l e . d ' a r c   g a b r i e l l e . d ' a r c EmptyC.tesi Nis. 25, 2009 6:38 am

g a b r i e l l e . d ' a r c Angela5
Bıyır =D
Yvonne L. Descoteaux
İnsan
İnsan
Yvonne L. Descoteaux

Kadın Mesaj Sayısı : 24

Güç:
g a b r i e l l e . d ' a r c Left_bar_bleue92/100g a b r i e l l e . d ' a r c Empty_bar_bleue  (92/100)
Hız:
g a b r i e l l e . d ' a r c Left_bar_bleue93/100g a b r i e l l e . d ' a r c Empty_bar_bleue  (93/100)
Çeviklik:

MesajKonu: Geri: g a b r i e l l e . d ' a r c   g a b r i e l l e . d ' a r c EmptyPaz Nis. 26, 2009 3:14 am

Kurgu: Gabrielle, on üç yaşına kadar Yvonne’un ironik bir şekilde takip edildiğini düşünmesine neden olacak kadar büyük bir kâbusu olmuştur. Tuhaf bir tesadüf sonucu yüzde yüz burs aldığı için öğrenimine başladığı ve ABD’ye taşınana kadar öğrenimini devam ettirdiği Saint Mauront Katolik Okulu, D’Arc ailesinin “muhteşem kızları”yla ilgili bir takıntıyı tetiklemiştir. Sylvié D’Arc, Okul Aile Birliği’nin onursal başkanı, ondan bir dönem daha büyük olan Gabrielle’i okul hayatı boyunca her sosyal faaliyete sokmakla meşgul olmuştur-öyle ki, okulda onun ismini bilmeyen kalmamıştır. Bu fazlasıyla snob, hayatın ne olduğu konusundan en ufak bir fikri bile olmadığını düşündüğü kızdan okul hayatı boyunca nefret etmiştir ve taşınmadan önce yarı finale kaldıkları bilgi yarışmasında Gabrielle değil de Yvonne seçilince, onu görmezden gelip tüm birliği Gabrielle’i almak için ikna etmeye çalışan Madam Sylvié dolayısıyla, “Mademoiselle D’Arc”a olan nefreti daha da artmıştır. Forks’a taşındıktan sonraki 3 yıl boyunca D’Arc defterini arşive kaldırmıştır; fakat Yvonne on altı yaşındayken, son model arabasıyla okula gelip herkesin dikkatini çeken mademoiselle bozması kızı görmesiyle, düzene soktuğu hayatı yine ters takla atmıştır. // İlk RP'ye göre değiştiririz yavrucuk.

Icon:

Spoiler:
Gabrielle D'Arc
İnsan
İnsan
Gabrielle D'Arc

Güç:
Hız:
Çeviklik:

MesajKonu: Geri: g a b r i e l l e . d ' a r c   g a b r i e l l e . d ' a r c EmptyPaz Nis. 26, 2009 8:28 am

Eklediiim ><.

1 sayfadaki 1 sayfası